Mária napok PDF Nyomtatás E-mail

Szűz Mária születésének (Kisboldogasszony) ünnepén, szeptember 8-án az újonnan kinevezett szőregi plébános, Nagy Róbert atya tartott szentmisét templomunkban.

Szentbeszédéből idézünk fel néhány gondolatot: Mária egyedülálló szolgálata már önmagában is nagyszerű és felemelő, amint Isten Fiát hordozta és világra szülte. Azt követően Jézus édesanyából Jézus tanítványává is kellett válnia. A tanítványság iskoláját Mária is végig járta. Ennek beteljesedése, amikor a kereszt alatt áll. Amikor pedig Jézus Jánoshoz szóló szava felhangzik a keresztről („Íme a te anyád!” Jn 19,27), akkor mindnyájunk anyjává lesz.

Fotó: Krisztin Német István