Címlap Hírek Testvérplébániánk látogatása

Testvérplébániánk látogatása PDF Nyomtatás E-mail

Ahogy léteznek testvérvárosok, úgy létezik testvérplébánia is, legalábbis számunkra, hiszen a Kalkuttai Teréz anya tiszteletére szentelt templomépületünk és a marosvásárhelyi Szent Család templom, mint két testvér, úgy hasonlítanak egymásra, pedig a tervezők nem ismerték egymást.

Kiss Imre atyánk és Szénégető István, a Szent Család templom plébánosa között barátság szövődött e csodálatos hasonlóság alapján. Hála Istennek Imre atya külföldi szolgálata ellenére ez a barátság a két közösség között nem szűnt meg, hanem Thorday Attila atya jóvoltából tovább folytatódik. István atya meghívására a mi plébániánkról 31-en zarándokoltunk Attila atya vezetésével augusztus 17-20 között Marosvásárhelyre, ahol nagy szeretettel fogadtak minket, szép programot állítottak össze számunkra. A viszontlátogatásra október 17-20 között került sor, marosvásárhelyi testvéreink 29-en érkeztek. Pénteken este a két plébános celebrált misét az Erzsébet-templomban, egyben hálát adtak a hívekkel együtt a Gondviselő Istennek a zökkenőmentes utazásért. A szentmise után a két testvérközösség szeretetvendégségére került sor a plébánia nagy-termében. Bóna Lajos világi elnökünk, a programok fő szervezője, időközben elrendezte a vendégek szálláshelyeit. A reggeliket, a kávét mindennap a vendéglátó családok biztosították. Szombaton délelőtt az Erzsébet templomi napindító lelki gondolatok után az Alsóvárosi Ferences templom, kolostor, valamint a Látogatóközpont megtekintése volt a fő program Gál Rita, Körmöczi Laci és Valkony Károly vezetésével, majd a finom ebéd után a szép mórahalmi Szent Erzsébet fürdőben lazították és pihentették fáradt testüket kedves vendégeink, néhány szegedi kísérővel együtt, köszönet ezért Bóna Lajos és Benke Zsolt szervezőknek. Nagy élmény lehetett különösen is az ifjúság számára, mert az egyik fiatal azt mondta este: „Én még ilyen szép fürdőt nem láttam soha.” A testi felüdülés után a Kalkuttai Boldog Teréz templomban lelki töltekezésben is volt részünk. Vendégeink és a vendéglátó családok közösen vettünk részt a szentmisén, majd egy kis süteményezés, teázás után a zene szép hangjaival is táplálkozhatott a két közösség: Szent Cecília kórusunk, H. Bálint Zsuzsanna énekművész, Kovácsné Tóth Ágnes hegedűtanár és a cikk írója közreműködésével adott hangversenyt. Testvéreink boldogan és hálával fogadták a hangversenyen felhangzó szép muzsikát. A koncert után átvonultunk a plébániára, ahol a két közösség együtt, jó hangulatban költötte el az ízletes vacsorát.
Vasárnap az Ópusztaszeri Történelmi Emlékparkba látogattak el kedves vendégeink. Élménydús programot nyújtott nemcsak a Feszty körkép, hanem minden látnivaló is. Szendvicsebédet a vendéglátók készítettek számukra, majd a késő délutáni városnézést követően közösen vettünk részt a 18 órai szentmisén az Erzsébet-templomban. Búcsúvacsoránkra az újszegedi Fasor étteremben került sor, ahol ugyancsak jó hangulatú, vidám estét töltöttünk együtt, köszönet illeti Csizmadiáné Katit a segítségért. Hétfőn reggel a templomban gyülekeztünk mindannyian, hálatelt szívvel mondtak köszönetet testvéreink a sok szépért és jóságért, majd a búcsú meghatott pillanatai következtek míg a busz lassan kigördült a Torontál térről. Köszönet mindenkinek, aki bármilyen segítséggel hozzájárult ahhoz, hogy erdélyi testvéreink gazdag élményekkel telve térjenek haza!

Lucz Ilona